Arka Noego w Pławnej

Arka Noego

Arka Noego w Pławnej to drewniana budowla w kształcie łodzi nawiązująca do biblijnej Arki Noego. Są tu prezentowane eksponaty i modele o tematyce biblijnej i sakralnej związane z historią regionu. Atrakcją samą w sobie jest również forma budowli. Ze wzgórza, na którym jest zbudowana rozciąga się panorama wsi Pławna i najbliższych okolic.

Pomysłodawcą i założycielem Arki jest artysta malarz Dariusz Miliński. Będąc tu warto zwiedzić inne ciekawe miejsca w pobliżu:

● Galerie Miliński
● Zamek Śląskich Legend
● Kalwaria

Zwiedzanie

Wstęp do Arki jest płatny, należy kupić bilet.
Nie ma stałych godzin otwarcia, czynne jest zazwyczaj w czasie wakacji, weekendów i dni wolnych od pracy. W pozostałych przypadkach należy skontaktować się telefonicznie przez przybyciem lub już będąc na miejscu. Aktualny numer telefonu można znaleźć przy wejściu, przy pobliskiej galerii lub Zamku Śląskich Legend.

Dojazd

Arka znajduje się niedaleko Zamku Legend i tuż przy kościele – jednych z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w Pławnej. Można zaparkować w pobliżu kościoła, powyżej wejścia do Arki. Duży, bezpłatny parking znajduje się również przy pobliskiej galerii Cafe Galerie Miliński.
Zobacz na mapie.

Oficjalna strona Arki

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa